Jesteśmy partnerem firmy PayTel dostarczającej terminale płatnicze. Dla Państwa dostosujemy warunki umowy pod potrzeby placówki handlowej oraz uruchomimy i skonfigurujemy terminal na miejscu w sklepie. Terminale oferowane przez nas umożliwiają płatności kartą, blikiem oraz mają możliwość sprzedaży doładowań telefonicznych.

Kasa Fiskalna i terminal płatniczy w Twoim Sklepie!

Jak podają wyniki badań przeprowadzone przez Visa Europe, prawie połowa polskich konsumentów – 47%, deklaruje, że wolałaby robić zakupy w firmie przyjmującej płatność kartą, niż w miejscu, gdzie takiej możliwości nie ma. 26% badanych zrezygnowało z zakupów, w sytuacji, gdy nie można było płacić kartą.* Ten trend nie dziwi już nikogo – chcemy być nowocześni i bezgotówkowi, więc coraz częściej używamy kart płatniczych jako głównego środka płatniczego.
A jakie korzyści ma sprzedawca z połączenia swojej kasy fiskalnej z terminalem?

Zalety podłączenia terminala płatniczego z kasą fiskalną

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach sklep bez terminala płatniczego jest postrzegany jako przestarzały i nienadążający za trendami. Brak możliwości płatności kartą może znacząco wpłynąć na zachowania zakupowe konsumentów – wiele z nich może już nie wrócić. Zatem każdy przedsiębiorca, który jeszcze nie posiada w swoim sklepie terminala powinien rozważyć jego zakup. Według danych organizacji płatniczych wprowadzenie terminala może zwiększyć obrót nawet o 20%.* Takie rozwiązanie ułatwia pracę także personelowi – płatności przebiegają szybko i sprawnie. Komunikaty wyświetlają się na wyświetlaczu i urządzeniu płatniczym. Transakcje na terminalu ujęte są także w raportach kasowych.

 

Terminal płatniczy a PIN PAD


Terminal można połączyć z kasą bezprzewodowo przez GPRS lub przez złącze Ethernet.

Komunikacja pomiędzy kasą a terminalem jest bardzo prosta. Po naciśnięciu klawisza kasy przydzielonym do karty płatniczej, kasa wysyła do terminala żądanie realizacji płatności wraz z kwotą i oczekuje na przeprowadzenie transakcji. Po dokonaniu transakcji płatniczej i wydrukowaniu potwierdzeń, kasa zostaje poinformowana o jej wyniku, a ta albo kończy realizację transakcji wydrukiem paragonu fiskalnego, albo w przypadku braku akceptacji karty, umożliwia zapłatę w inny sposób.

Odczyt karty zbliżeniowej i ewentualne wprowadzenie kodu PIN może odbywać się na dwa sposoby:

  • na klawiaturze terminala – terminal podajemy klientowi w celu dokonania zapłaty kartą i wpisania kodu PIN
  • za pomocą osobnego PIN Pada – znajduje się on bezpośrednio przy kliencie i wtedy odczyt kart zbliżeniowej odbywa się na PIN Padzie i klient bezpiecznie wprowadza PIN na klawiaturze PIN Pada.

 

Kasy ELZAB ONLINE i płatności bezgotówkowe

Kasy ELZAB ONLINE ( K10, Mini oraz Jota) współpracują nie tylko z terminalami płatniczymi, ale także z PIN Padami PayTel. To bardzo wygodne rozwiązanie w korzystniej cenie. Jakie są jego zalety?

  • PIN Pad podłączamy do kas ONLINE z wykorzystaniem kabla USB, co pozwala zredukować ilość kabli, jakie są niezbędne do integracji tych dwóch urządzeń. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać porządek na ladzie.
  • PIN Pad na stałe znajduje się blisko klienta, co umożliwia jeszcze szybszą płatność kartą – zbliżeniowo lub za pomocą kodu PIN.
  • PIN Pad za 0 zł przez pierwszy rok użytkowania (korzystając z programu Polska Bezgotówkowa)
  • Kasy ELZAB ONLINE posiadają różne moduły komunikacyjne, a tym samym udostępniają pełną elastyczność łączności kas z serwerami rozliczeniowymi VISA/Mastercard.
  • Dzięki rozwiązaniu jakim jest połączenie kasy ELZAB ONLINE z PIN Padem PayTel unikamy pomyłek przy przepisywaniu kwoty na terminal – tutaj dzieje się to automatycznie. Właściciel biznesu nie traci klientów, którzy chcą zapłacić kartą.
  • PIN Pad do kas można łatwo przenieść z jednej kasy do drugiej np. z kasy głównej do kasy rezerwowej.

Jednocześnie integrując PIN Pad z kasą fiskalną właściciel oszczędza czas tracony na przepisywanie kwoty i wyjaśnianie ewentualnych omyłek.

Podsumowując można śmiało powiedzieć, że kasy ELZAB ONLINE stały się PŁATNICZYMI KASAMI FISKALNYMI ONLINE.